Promotorzy Edukacji Normalizacyjnej 2016 r.

Promotor Edukacji Normalizacyjnej – mgr inż. Grażyna Gregorczyk

Zdjęcie mgr inż. Grażyny Gregorczyk Absolwentka Politechniki Warszawskiej. Długoletni Dyrektor Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Obecnie kierownik Pracowni Ewaluacji Wewnętrznej oraz Edukacji dla Bezpieczeństwa i Zdrowia.

Od wielu lat wspiera działania PKN związane z edukacją normalizacyjną. Wsparcie to polega na promowaniu idei normalizacji, czynnym uczestniczeniu w przedsięwzięciach PKN oraz współorganizowaniu z PKN różnych wydarzeń skierowanych do środowiska oświatowego. W 2012 r. po raz pierwszy zaprosiła przedstawicieli PKN do wygłoszenia referatów na organizowanym przez OEIiZK i Mazowieckie Kuratorium Oświaty spotkaniu z dyrektorami, na którym społeczność dyrektorów Mazowsza mogła po raz pierwszy zapoznać się z zadaniami PKN i rolą normalizacji we współczesnym społeczeństwie. Współorganizowała I i II Konferencję „Bezpieczeństwo Informacyjne w Szkole" (w tym dodatkową edycję dla dyrektorów szkół z Radomia i okolic), w której programie znaczący udział ma tematyka normalizacji i norm. Od pierwszej edycji konkursu „Normalizacja i ja" uczestniczy z ramienia OEIiZK w pracach komisji konkursowej oceniając nadesłane prace uczniów i nauczycieli. Bierze także czynny udział we wszystkich ogólnopolskich konferencjach „Normalizacja w Szkole" organizowanych przez PKN, w charakterze prelegenta lub moderatora.

Wywiad z Grażyną Gregorczyk znajduje się w miesięczniku „Wiadomości PKN 3/2016" s. 6-7.

Promotor Edukacji Normalizacyjnej – mgr Anna Kolano

Zdjęcie mgr Anny Kolano Absolwentka Politechniki Rzeszowskiej. Od 2006 r. nauczyciel ekonomicznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół w Sokołowie Małopolskim. Pełni także funkcję wicedyrektora Zespołu Szkół.

Aktywnie promuje normalizację wśród uczniów. Z jej inicjatywy została nawiązana współpraca między Polskim Komitetem Normalizacyjnym a Zespołem Szkół. Owocem współpracy było zorganizowanie w 2010 r. pierwszego szkolnego konkursu na temat działalności PKN. Coroczne konkursy w następnych latach dotyczyły coraz szerszego zakresu zagadnień normalizacyjnych. Doświadczenia nabyte w organizowaniu konkursów szkolnych zaowocowały wyjściem z tą inicjatywą poza obręb szkoły: w latach 2014 i 2015 konkursy rozszerzone zostały na obszar powiatu, a potem województwa podkarpackiego. W 2016 r. zorganizowała kolejną edycję Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Normalizacyjnej. Dzięki niej corocznie uczniowie z Zespołu Szkół uczestniczą w Ogólnopolskim Konkursie „Normalizacja i Ja" organizowanym przez PKN pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Wywiad z Anną Kolano znajduje się w miesięczniku „Wiadomości PKN 3/2016" s. 7-8.