Bezpieczny czy niebezpieczny?

(2020-12-11)

Czy zastanawialiście się kiedyś jaki produkt można uznać za niebezpieczny, a który za przyjazny użytkownikowi?
 

Zagadnienie bezpieczeństwa wiąże się z różnymi aspektami życia społecznego i ekonomicznego. Termin ten jest określany za pomocą wielu definicji i znaczeń, a wywodzi się z języka łacińskiego. Słowo „securitas", które w przetłumaczeniu na język polski oznacza bezpieczeństwo, składa się z dwóch wyrazów „sine" co oznacza „bez" i „cura" oznaczającego „zmartwienie, strach, obawę".

Ta kawa nie tylko budzi mnie!

(2020-12-11)

Dobre wiadomości dla smakoszy
Czegóż to o kawie nie napisano… A to że jest to remedium „na całe zło", a to że należy się jej wystrzegać, bo jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Zwykły konsument pije ją najczęściej rankiem, wierzy bowiem, że kawa go „budzi".  Ostatnie wyniki badań nad wpływem „małej czarnej" na nasze zdrowie są… bardzo korzystne dla jej miłośników.

Najnowsze rozwiązania technologiczne – czy na pewno bezpieczne?

(2020-12-11)

Urządzenia dotąd obecne tylko w naszej wyobraźni i filmach science-fiction, stały się nagle rzeczywistością…

Inteligentne urządzenia elektroniczne (Wearable Smart Devices – WSD), które mogą być wbudowane w ubrania lub dodatki (blisko ciała), umieszczane na ciele (patchowalne) lub wszczepiane pod skórę, to przeciwieństwo konwencjonalnych urządzeń elektronicznych – sztywnych, stacjonarnych lub przenośnych (także trzymanych w ręku). WSD pojawiają się w wielu różnych kształtach i są bardzo elastyczne lub rozciągliwe. Posiadają funkcje zaprojektowane do interakcji z ludzkim ciałem. Urządzenia tego typu coraz bardziej ingerują w nasze życie: dotąd obecne tylko w wyobraźni i filmach science-fiction, stały się nagle rzeczywistością, a związany z nimi rozwój technologiczny wciąż trwa.

Wyświetlanie 1 - 3 z 54 rezultatów.
Pozycji na stronę 3
z 18