(2017-11-14)

W poniedziałek 6 listopada, na zaproszenie Dyrektora Mariusza Pawlaka, gościliśmy w Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu. To już trzecia, po Ostrzeszowie
i Ostrowie Wlkp., średnia szkoła techniczna, którą odwiedzamy w Wielkopolsce.

ZSTE to czteroletnie technikum, kształcące blisko 600 uczniów. Szkoła przygotowuje do pracy w branżach: informatycznej, telekomunikacyjnej, elektronicznej, elektrycznej, mechanicznej, mechatronicznej, automatyki, poligraficznej oraz reklamowej.

Wykładu dra Zygmunta Niechody pt. „Porządkowanie świata, czyli fascynująca historia normalizacji" wysłuchało z zainteresowaniem około 100 uczniów technikum oraz kilku nauczycieli. Po jego zakończeniu odbyliśmy długą rozmowę z Dyrektorem szkoły. Pan Mariusz Pawlak, będąc absolwentem Politechniki Warszawskiej, rozumie konieczność edukacji normalizacyjnej w szkole, zwłaszcza w zakresie kształcenia kadr dla nowo powstałego klastra lotniczego w Kaliszu.

Dyrektor z dużym zainteresowaniem odniósł się również do pomysłu organizacji szkoleń dla nauczycieli dot. podstaw normalizacji w kontekście „Nowej podstawy programowej" dla szkół zawodowych.

Otrzymaliśmy zapewnienie zorganizowania konkursu wiedzy normalizacyjnej dla kaliskich szkół w roku szkolnym 2018/2019, za co serdecznie dziękujemy. Zaś uczniom, dyrekcji i kadrze nauczycielskiej ZSTE życzymy wielu osiągnięć.

uczniowie ZSTE czekają na wykład  Dr Niechoda rozpoczyna wykład  uczniowie z zainteresowaniem słuchają wykładu
przyszli technicy słuchają   Dr Niechoda prowadzi wykład  na Sali są również nauczyciele  młodzież nie lubi pierwszego rzędu krzeseł  pamiątkowa fotografia z Dyrektorem szkoły