Okładka Miesięcznika Wiadomości PKN Normalizacja numer 4 z roku 2021

Zabezpieczenia biometryczne są niewątpliwie odpowiednim wyborem w przypadku ochrony wrażliwych danych lub kontroli dostępu do konkretnych pomieszczeń. Dane biometryczne są unikalne dla osób fizycznych, ale okazuje się, że niczego nie możemy być pewni na 100%.

Karty, hasła i osobiste numery identyfikacyjne można anulować lub  zmienić  w  przypadku  utraty,  zagubienia  lub kradzieży, podczas gdy z odciskami palców, które zostały skopiowane i niewłaściwie wykorzystane, już  tak  postąpić  się  nie  da.  Ponadto  informacje biometryczne są przechowywane w bazach, które muszą być chronione przed wszelkimi potencjalnymi naruszeniami bezpieczeństwa.

Chociaż cechy biometryczne są trudniejsze do od­tworzenia, to istnieją pewne obawy dotyczące bezpie­czeństwa związane z systemami, które ich używają. Jednym z wyzwań związanych z urządzeniami do przechwytywania systemów biometrycznych jest to, że jeżeli ktoś zechce je złamać, nie wymaga się od niego znajomości wewnętrznego systemu opera­cyjnego.

Ważne jest świadome podejście do tego zagadnienia i wykorzystanie wiedzy zawartej w normach, by zapobiec naruszeniom biometrycznym. Więcej można przeczytać w tym numerze „Wiadomości PKN".

W numerze:

  • Przyszłość zrównoważonego transportu w miastach
  • Ochrona naszej prywatności w inteligentnych miastach
  • Normy w bezpiecznych systemach biometrycznych
  • Znaczenie kontroli dostępu w cyberbezpieczeństwie
  • ORGANY TECHNICZNE – marzec

Pobierz "Wiadomości PKN. Normalizacja 4/2021"