Podsumowanie VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Normalizacja i ja"
(2020-05-06)
Tradycyjnie, Gala rozdania nagród Konkursu „Normalizacja i Ja" odbywała się w czasie trwania dorocznych Konferencji „Normalizacja w Szkole", niestety w tym roku Konferencja została odwołana z powodu pandemii. Dlatego publikujemy podsumowanie Konkursu na naszej stronie.
Na ogłoszenie konkursowe łącznie nadesłano 65 prac. W kategorii „grafika" - 41, w kategorii „esej" – 12, w kategorii „film" – 4. Nauczyciele opracowali 6 scenariuszy lekcji.
Komisja konkursowa w składzie: Ewa Zielińska (Zastępca Prezesa PKN - Przewodnicząca), Grażyna Gregorczyk (ekspert niezależny), Donata Andrzejczak (ŁCDNiKP), Bogdan Kruszakin (ORE), Barbara Płotczyk (KCER), Zygmunt Niechoda (PKN), Paweł Górski (PKN - Sekretarz) zebrała się w dniu 5 marca br. Komisja po kilkugodzinnej pracy wyłoniła zwycięskie prace:
W kategorii grafika (praca ucznia):
Komisja Konkursowa postanowiła nie przyznawać pierwszego miejsca.
Drugie miejsce:
Kamil Komar uczeń III klasy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.
Komisja Konkursowa postanowiła przyznać dwa równorzędne trzecie miejsca:
Trzecie miejsce:
Paulina Kołak uczennica III klasy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.
Marta Marczuk uczennica III klasy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.
W kategorii esej (praca ucznia):
Pierwsze miejsce:
Jakub Cabaj uczeń III klasy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.
Drugie miejsce:
Jakub Dominik uczestnik Hufca Pracy 6-11 w Wadowicach.
Trzecie miejsce:
Bartłomiej Jakoniuk uczeń III klasy w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie.
Komisja Konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienie dla Dawida Gwoździa ucznia I klasy w Technikum nr 4 Transportowym w Sosnowcu.
W kategorii film (praca ucznia):
Pierwsze miejsce:
Julia Dąbrowska uczennica II klasy Technikum nr 8 przy Zespole Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie.
Drugie miejsce:
Dawid Michałek uczeń II klasy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim.
Komisja Konkursowa postanowiła nie przyznawać trzeciego miejsca.
W kategorii scenariusz lekcji (praca nauczyciela):
Pierwsze miejsce:
Elżbieta Replińska nauczyciel w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.
Drugie miejsce:
Grażyna Modrzewska nauczyciel w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie.
Komisja Konkursowa postanowiła nie przyznawać trzeciego miejsca.
O terminie i sposobie przekazania nagród autorom najlepszych prac poinformujemy w osobnym komunikacie.