Seminarium na Uniwersytecie Zielonogórskim

5 kwietnia 2024 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyło się kolejne spotkanie z cyklu seminariów promujących normalizację. Wydarzenia te organizowane są przez Bibliotekę Uniwersytecką we współpracy z Polskim Komitetem Normalizacyjnym. Tym razem spotkanie miało miejsce na Wydziale Mechanicznym. Seminarium „Dziś i jutro normalizacji – perspektywa XXI w." poprowadził doradca Prezes PKN, dr inż. Zygmunt Niechoda.

Studenci i pracownicy naukowi mieli okazję zapoznać się z nową perspektywą i potrzebą normalizacji w zmieniających się warunkach naszego świata: biznesowego, ekonomicznego, technologicznego, społecznego. Wraz z nadchodzącymi zmianami, czwartą rewolucją przemysłową czy nowymi wymaganiami rynku, pojawiają się nowe obszary, aspekty i produkty normalizacji. Znaczenie normalizacji stale wzrasta, staje się ona istotnym elementem kreowania i upowszechniania innowacji, czynnikiem strategicznym w rozwoju firmy.

W trakcie seminarium omówiono następujące zagadnienia:

•  zmieniające się przedsiębiorstwo w zmieniającym się świecie;

•  perspektywa czwartej rewolucji przemysłowej;

•  nowe obszary i aspekty normalizacji;

•  czynnik czasu kontra wymagania rynku – nowe produkty normalizacyjne;

•  normalizacja w kreowaniu innowacyjności i upowszechnianiu innowacji;

•  normalizacja czynnikiem strategicznym w rozwoju firmy;

•  rola normalizacji we współczesnej makroekonomii.

Po seminarium odbyło się spotkanie z Dyrekcją Biblioteki Uniwersyteckiej. Z uwagi na duże zainteresowanie tematyką normalizacji zarówno na wydziałach politechnicznych, jak i ekonomicznych, zadeklarowano chęć dalszej współpracy w nadchodzącym roku akademickim.

 

dr Edyta Wysocka – Prorektor ds. Jakości Kształcenia – wita przybyłych na wykład Zygmunt Niechoda rozpoczyna wykład  Studenci kierunku logistyka słuchają wykładuSłuchacze wykładu w auli Kampusu I Widok auli w Kampusie I