Dobre praktyki zarządzania – zarządzanie innowacją

(2020-12-11)

IV Konferencja organizowana przez PCBC, Ministerstwo Gospodarki oraz Krajową Izbę Gospodarczą
Podczas szóstej już konferencji z cyklu „Dobre praktyki zarządzania” podjęto dyskusję na aktualny temat - zarządzanie innowacją. Termin „innowacja” (łac. innovare to odnawiać) oznacza nowość, tworzenie i wprowadzanie jakiejś nowości. Aczkolwiek termin „innowacja” jest zrozumiały i nie budzi kontrowersji, to już pojęcie „zarządzanie innowacją” nie ma jednej deskrypcji. Warto może zatem przytoczyć klasyka (Griffin), według którego jest to umiejętność takiego łączenia elementów zmieniającej się rzeczywistości wewnątrz organizacji, które zapewni najbardziej skuteczną i efektywną realizację celu jakim jest zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku w ujęciu długoterminowym.

System Zarządzania Jakością. Co do tego ma normalizacja?

(2020-12-11)

Relacja z konferencji z okazji Dnia Normalizacji Polskiej
W dniu 20 maja – z okazji Dnia Normalizacji Polskiej - w Sali pod Kopułą Ministerstwa Gospodarki odbyła się konferencja poświęcona problemom zarządzania jakością i  jej związkom z normalizacją. Znakomici prelegenci, interesujące tematy, prestiżowe miejsce to jej niewątpliwe atuty. Godną odnotowania częścią konferencji była gala wręczenia nagrody PKN „Kompas normalizacji” osobom szczególnie zasłużonym dla polskiej normalizacji.
Licznie zgromadzone audytorium, które oczekiwało m.in. informacji na temat znowelizowanej normy ISO 9001 z pewnością także nie zostało zawiedzione.

Internet rzeczy. Bezpieczeństwo smart city

(2020-12-11)

VII Konferencja naukowa „Bezpieczeństwo w Internecie"
W dniu 15 maja odbyła się na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego siódma już konferencja dotycząca  bezpieczeństwa w Internecie. W tym roku tematem wiodącym Konferencji był „Internet rzeczy". Dla jeszcze niezorientowanych warto dodać, że „Internet rzeczy" lub „Internet przedmiotów" (ang. Internet of Things, IoT) jest to technologia, która zakłada że przedmioty codziennego użytku tj., pralki lodówki, zmywarki, samochody zostaną wyposażone w urządzenia elektroniczne, które podłączone do sieci Internet będą mogły dokonać wzajemnej wymiany danych -  komunikować się bez ingerencji człowieka. Wyobraźmy sobie urządzenie, które podczas choroby monitoruje stan naszego zdrowia, przypomina o przyjmowaniu lekarstw, a gdy się one kończą – zamawia je u lekarza prowadzącego, informując o tym aptekę.

Wyświetlanie 7 - 9 z 20 rezultatów.
Pozycji na stronę 3
z 7