Praktyczne aspekty stosowania norm przy obliczaniu powierzchni użytkowej

(2020-12-11)

Kupując mieszkanie lub dom stoimy przed problemem dokładnego ustalenia jego powierzchni. Dr inż. arch. Agnieszka Starzyk dokonała analizy porównawczej obmiaru powierzchni użytkowej, jako wskaźnika szeroko rozumianej przestrzeni budowlanej, komercyjnej czy prawnej. Swoje wystąpienie oparła o treści zawarte w PN-70/B-02365 Powierzchnie budynków – Podział, określenia i zasady obmiaru oraz PN-ISO 9836:1997 Właściwości użytkowe w budownictwie – Określanie i obliczanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych.

Normalizacja w obszarze obronności i bezpieczeństwa państwa

(2020-12-11)

Normalizacja obejmuje także sprawy obronności. W art. 8. Ustawy z dnia 12 września 2002 r.  o normalizacji zapisano, że

„W celu zapewnienia w obszarze normalizacji ochrony interesów państwa w zakresie obronności i bezpieczeństwa mogą być opracowywane, zatwierdzane i wycofywane, przez inne niż Polski Komitet Normalizacyjny jednostki, dokumenty normalizacyjne, w tym Normy Obronne, co do których nie jest wymagane spełnienie zasad normalizacji wymienionych w art. 4 oraz art. 5 ust. 3 i 5-7". Jakie to jednostki i jakich zasad nie muszą przestrzegać warto dowiedzieć się z prezentacji przygotowanej przez płk dr inż. Bogusława Kota.

 

Wymagania nowoczesnego biznesu

(2020-12-11)

Problematyce wymagań stawianych przed współczesnym biznesem poświęcił swoje wystąpienie dr hab. Artur Śliwiński  ze Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego.

W nowoczesnym biznesie normalizacja „poprawia zdolność adaptacji przedsiębiorstw do warunków rynkowych, zapewnia lepsze warunki koordynacji w skali globalnej (…)"

Wyświetlanie 13 - 15 z 20 rezultatów.
Pozycji na stronę 3
z 7